”Yolda Bisikletim Bozulursa” Atölye 25.4 – Giant Türkiye

Cumartesi günü Giant Türkiye sponsorluğunda düzenlenen etkinliğe geçmeden önce biraz Atölye 25.4 ve sahibi Emirhan Kılıç‘tan bahsetmek istiyorum. Kalamış caddesi üzerinde bulunan atölye teknik servis, donanım ve aksesuar satışı olmak üzere Emirhan ve ona yardımcı olan Ender tarafından işletiliyor. İkinci el bisiklet satışının da yapıldığı atölyede ilerleyen günlerde yeni modellerin ekleneceği haberini de aldık. Ayrıca duvarda duran ikinci el satılık 58 kadro karbon Cannondale etkinlik süresince dikkatimi bolca dağıttı.
Emirhan genç bir kardeşimiz olmasına rağmen bisiklet sektöründe güzel bir geçmişi var Delta Bisiklet ve Atilla Bisiklette çalışmış aynı zamanda kendisi bir süre Milli Takım mekanikerliği de yapmış. Sektör içerisinde böyle düzgün işini seven insanların olması gelecek açısından ümit vaat ediyor. Yolunuz düşerse bir çayını için herhangi bir sorunuz olursa da içtenlikle yanıtlayacağından şüpheniz olmasın.
Atölyenin ismi ise 1980-90’lı yıllarda bisiklet kullanıcılarının yol hikayelerini dönemin sınırlı sayıdaki mağaza ortamında paylaşmaları ve Emirhan’ın o dönemin bisiklet kültürüne biraz daha dikkat çekmek istemesi adına o yıllarda kullanılan sele borusu çapından esinlenerek konulmuş.
Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (4)
Akşam 20:00’da başlayan etkinliğe birkaç fire harici 14 kişi katıldı. Öncesinde çay ikramı ile ısınan ortamda farklı disiplinde bisiklet süren katılımcılar ile sohbet ettik. Etkinliğin teması yolda bisikletinizin bozulmasına sebep olacak lastik patlaması ve zincir kırılması sorunlarıydı. Emirhan lastik patlaması akabinde yapılması gerekenleri farklı alternatif çözümler ile anlattı. Gerek mekanik, gerek disk frenli bisikletlerde jantın çıkarılması, lastiğin janttan ayrılması, levye kullanılması gibi temel ama içinde önemli hususlar ihtiva eden konuya noktayı koyduğunda 1 saat 15 dakikalık performansı için ara talep etti. Eger levyesiz kalirsak tekerlek mandalının nasil levye görevi gördüğünü de bizlere gösterdi.
Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (1)Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (2)
İkinci kısımda anlatılan zincir kırılması akabinde yapılması gerekenler ortamın samimiyeti gereği bisiklet temizliği, vites kullanımı gibi farklı taraflara kaysa da kimsenin sorusu yanıtsız kalmadı. Etkinlik sırasında gelen diğer sorular için de Emirhan’ın katılımcıları hafta içi pazartesi haricinde istedikleri bir gün misafir edip, uygulamalı olarak öğretebileceğini bildirmesi de bence çok hoş bir hareketti. Atölye 25.4’ün sadece pazartesi günleri kapalı olduğunu da eklemek istiyorum.

Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (5)Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (6)Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (7)

Finalde Giant Türkiye’nin katılımcı 3 kişi için küçük hediyeleri vardı. Mini pompa, yama kiti ve zincir değiştirme anahtarı sahiplerine takdim edildi.
Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (10)Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (9)Atölye-25.4-Emirhan-Kılıç (8)

Samimi ortamı, güler yüzlü ekibi ile Atölye 25.4 ve bu etkinliğin oluşmasındaki destekleri için Giant Türkiye’ye teşekkür ederiz. Yeni içerikleriyle tekrarlanacak etkinlikler için Atölye 25.4’ün Facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Reklamlar

”Yolda Bisikletim Bozulursa” Atölye 25.4 – Giant Türkiye” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.