Roma’da Bisiklet Mağazalarını Gezdik

Malum konu yurt dışı turu olunca gidilecek lokasyondaki bisiklet mağazalarının listesini çıkarıp aralarında mekik dokumadan dönmek olmaz. Seyahatimiz öncesinde Here Maps üzerinde 9 bisiklet mağazası işaretledim ve hepsine gittik. 7 mağaza beklentimizi karşılamamasına rağmen iki tanesi aklımızı başımızdan aldı.

Genel bilgi vermesi açısında pasaport ibraz ederek 155euro’nun üzerinde yaptığınız alış verişlerde %12-20 arasında vergi iadesini geri alabiliyorsunuz. Aldığınız ürünleri kesinlikle kullanmayın ayrıca havaalanında memur görmek isteyebilir o açıdan uçağa binerken yanınıza almanızı tavsiye ederim.

Cicli Lazzaretti

Mağazalardan ilki, Campagnolo bakmak için girdiğimiz Lazzaretti. Aynı sırada arasında 50metre olan iki dükkanı var. İlk dükkan küçük ve daha çok teknik servis odaklı hizmet veriyor. İkinci dükkanda ise bolca çeşit var. Aynı zamanda kiralama da yapılıyor.


Satılan markalar arasında: Campagnolo, Castelli, Kask, Cinelli, Bianchi, Colnago, Pinarello gibi safkan İtalyan markaları bulmanız mümkün.

Cicli Lazzaretti (12)

Mağazada insan nereye bakacağını şaşırıyor. Bir tarafta kadrolar bir tarafta da kıyafetler ve aksesuarlar odaklanma problemi yaşatıyor.


Bianchi L’eroica ve Colnago Ferrari unutamadığım iki bisiklet diyebilirim. Kasa’nın üzerinde duran Roma futbol klübünün renklerine sahip full karbon(10K euro liste fiyatı) yakışıklıyı günlük 70euro ile kiralayabilirsiniz.

Cicli Lazzaretti (5)
Mağazaya Catro Preterio metro durağından 10 dakikada yürüyerek ulaşabilirsiniz. Pazarlık konusunda çok sıcak olmadıklarını söyleyebilirim. Fiyatları da normal seviyelerde.

Cicli Fatato

İkinci mağaza Cicli Fatato şehir merkezinin biraz dışında fakat metro ile ulaşım oldukça rahat. Cornelia durağında inip yine 10 dakika kadar yürüyerek mağazaya ulaşıyoruz. Haritada yol üstünde gösteriyor fakat bir 50 metre kadar iç tarafta.

Lazzaretti’ye göre daha büyük olan mağaza girişinde bizi çeşit çeşit kadrolar ile karşılıyor. Ne yok ki? Pinarello, Colnago, Specialized, Bianchi, Wilier, Tommasini, Cinelli, Trek markalarının tavanda asılı olan kadrolarına bakmaktan boynumuz ağrıdı. Karbon kadro fiyatları 2k Euro’dan başlıyor.

Cicli Fatato (6)Cicli Fatato (4)
Genel olarak ürün fiyatları diğer mağaza ile neredeyse aynı. Mağazanın orta kısmında yaşı 60 üstü olduğunu tahmin ettiğim usta, bir Tommasini ile ilgileniyordu.

Cicli Fatato (7)

Giyim ve aksesuar konusunda yine bol çeşit olduğunun altını çizmek isterim ama kadrolardan resmen kendimi alamadım. Aldığım bir kaç parça ürün için de indirim talebime kasadaki arkadaş önce güldü sonra da olumlu yanıt verdi.

Cicli Fatato (2)Cicli Fatato (8)

İki mağazada ürün çeşidi açısından oldukça başarılıydı fakat döviz kurumuzun durumundan mütevellit ufak parçalar almakla yetindik.

 

Advertisement

2 thoughts on “Roma’da Bisiklet Mağazalarını Gezdik

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.