#İNCELEME# Met Stradivarius Yol Bisikleti Kaskı

İtalyan kask üreticisi MET Stradivarius modeli ile inceleme masamızda.

Daha önce kullandığım Giro Savant kendi segmentinde oldukça başarılı olmasına rağmen kayış mekanizmasıyla yıldızım barışmadı ve akabinde gelen arayışlarım beni MET Stradivarius modeline yönlendirdi.

Met Kask 2

Bisiklet kaskı üretimi konusunda uzmanlaşmış olan İtalyan firma her segmente uygun modeller sunuyor. İncelemeye konuk olan yol bisikleti için üretilmiş model 2015 yılına ait.

54-58cm kafa genişliğine uygun olan M beden kaskın ağırlığı 250gr. Dıştan içe doğru gidersek öncelikle 22 hava giriş kanalı mevcut. In-Moulding Intelligent Fusion teknolojisi ile güçlendirilmiş kask kaplaması hava kanallarının içine dek uygulanmış. UV ışınlarını karşı koruma sağlayan kabuk yapısı darbe anında kuvveti her bölgeye eşit oranda dağıtan kısa adı HES(Homothetic Embedded Skeleton) teknolojisi ile desteklenmiş.

 

 


İç kısımda kullanılan pedlerin jel olması kaskın konforunu farklı bir noktaya taşımış ayrıca pedler serinlik hissi verdiği gibi ter tutmuyor ve antibakteriyel. Safe T arka ayar mekanizması ile kask kafanıza oldukça iyi oturuyor. Kaskın genel konfor seviyesine etki eden bir diğer özellik ise dokuma polyester elyaf kayışlar. Çene altı ve kulak çevresine temas eden yüzeyler uzun kullanım akabinde bile rahatlıktan ödün vermiyor.
Kendi segmentinde oldukça başırılı bulduğum kaskın ülkemizde online satış yapan Erdoğanlar ve BikeandOutdoor’da farklı renk seçenekleri mevcut.

Reklamlar

#İNCELEME# Met Stradivarius Yol Bisikleti Kaskı” için 6 yorum

 1. Merhaba,
  Acaba Giro Savant’ın kayış mekanizmasında beğenmediğiniz ne oldu?
  Giro E2 kullanıyorum ben de kayışından muzdaribim açıkçası.

  Liked by 1 kişi

  1. Merhabalar, Savant’ın kayış mekanizmasında kulak altına gelmesi gereken kısım kulağımı uzun sürüşlerde çok rahatsız etti ve ince ayar yapmama rağmen bir türlü istediğim konforu alamadım. Amazon üzerindeki kaskın yorumlarına bakarsanız insanların aynı konudan muzdarip olduğunu görürsünüz 👍

   Beğen

   1. Merhaba cevabınızın için teşekkür ederim. İyi bayramlar dilerim.
    Ben de sanıyordum bir bende var bu problem, bende de aynı şekilde rahatsızlık veriyor ayrıca kaskın kayış ayarı (mekanizma kilitli olmasına rağmen) kayıyor.Bir de kafaya büyüklüğünü arkadan ayarladığımız kısmı açık tutunca çok daha rahatlıyorum aksi taktirde şakakların tam üst kısmına gelen kısım(kafamın) acayip ağrı yapıyor uzun sürüşlerde. ( yarım saat – bir saat içinde) Acaba kayış değiştirmek mümkün mü kasklarda bilginiz var mı? Teşekkür ederim şimdiden cevabınız için.

    Liked by 1 kişi

    1. İyi bayramlar sizede 😊 Bahsettiğiniz konfor problemlerinin bir kısmını bende yaşadım ama ana sorun kesinlikle kayış mekanizmasından kaynaklanıyor. Kaskların kayış mekanizması kabuk ve köpük arasına üretim sürecinde ekleniyor sonradan değiştirilmesi pek mümkün olmuyor. Size tavsiyem kaskı satabilir ve size daha uygun bir modeli deneyerek datın alabilirsiniz.

     Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.