#İNCELEME# “Giro|Savant” Yol Bisikleti Kaskı

Giro markasının yol bisikleti kullanıcıları için ürettiği Savant modelini yaklaşık bir aydır kullanıyoruz, ardından deneyimlerimizi inceleme yazımızda paylaşmanın uygun olacağına karar verdik.

giro_savant_4

Ürün grubu içinde orta seviyeye yerleştirilmiş olan kaskın farklı renk seçenekleri mevcut. İncelememize konu olan modelde ise siyah/mavi renk birleşimi çalışılmış. 25 adet havalandırma girişine yer verilmesi uzun süreli kullanımlarda konfora fazlasıyla destek oluyor. 256 gr’lık ağırlığı ise bizi ayrıca mutlu etti.

giro_savant_5

giro_savant_6

Ayar mekanizmasında kullanılan Giro‘nun patentli Roc Loc® 5 sistemi farklı kafa yapılarına uyum sağlamakta oldukça iyi ve kilit sistemini sıkıştırdığınızda kafanızın her bölgesini aynı oranda sarıyor. Çene ve yan ayar mekanizmalarında kullanılan kilitler sağlam ve işini iyi yapıyor fakat yan ayar mekanizmasında nedense kayışları istediğimiz gibi bir türlü ayarlamadık. Y şeklinde pozisyon alan kayışın çenenin arkasına denk gelen kısmı hafif çapraz kaldı ve bu kısmı çok beğenmedik. Genel ayarları bu kadar başarılı ve konforlu olan kaskın bu noktadaki eksikliğini mühendisler nasıl atlamışlar anlayamadık. 

Dış kaplamasında kullanılan güçlendirilmiş polikarbonat ve iç katmanda kullanılan darbe emici köpük ise kaskın güvenlik seviyesini üst seviyeye çıkarıyor. Kaskın kafanıza temas ettiği noktalardaki iç desteklerin konforu yeterli düzeyde. 

giro_savant_3

Sonuç olarak 80 €’luk fiyat etiketinin hakkını verdiğini düşünüyoruz. Yan ayar mekanizmasının yarattığı ufak sorun kask altı bere ya da şapka ile çözülebiliyor.

3 thoughts on “#İNCELEME# “Giro|Savant” Yol Bisikleti Kaskı

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.