#İNCELEME# Giro Savant Yol Bisikleti Kaskı

Giro markasının yol bisikleti kullanıcıları için ürettiği Savant modelini yaklaşık 1 aydır kullanıyoruz akabinde deneyimlerimizi inceleme yazımızda paylaşmanın uygun olacağına karar verdik.
giro_savant_4

Ürün grubu içerisinde orta segmente yerleştirilmiş olan kaskın farklı renk seçenekleri mevcut. İncelememize konu olan modelde ise siyah/mavi renk kombinasyonu çalışılmış. 25 adet havalandırma girişine yer verilmesi uzun süreli kullanımlarda konfora fazlasıyla katkıda bulunuyor ve 256gr lık ağırlığı ise bizi ayrıca mutlu etti.

giro_savant_5

giro_savant_6

Ayar mekanizmasında kullanılan Giro’nun patenti Roc Loc® 5 sistemi farklı kafa yapılarına uyum sağlamakta oldukça başarılı ve kilit sistemini sıkıştırdığınızda kafanızın her bölgesini aynı oranda sarıyor. Çene ve yan ayar mekanizmalarında kullanılan kilitler sağlam ve işini iyi yapıyor fakat yan ayar mekanizmasında nedense kayışları istediğimiz pozisyonda bir türlü ayarlamadık. Y şeklinde pozisyon alan kayışın çenenin arkasına denk gelen kısmı hafif çapraz kaldı ve bu kısmı çok beğenmedik. Genel ayarları bu kadar başarılı ve konforlu olan kaskın bu noktadaki eksikliğini mühendisler nasıl atlamışlar anlayamadık. 

 

 

Dış kaplamasında kullanılan güçlendirilmiş polikarbonat ve iç katmanda kullanılan darbe emici köpük ise kaskın güvenlik seviyesini üst seviyeye çıkarıyor. Kaskın kafanıza temas ettiği noktalardaki iç desteklerin konforu yeterli seviyede. 

giro_savant_3

Sonuç olarak 80€’luk fiyat etiketinin hakkını verdiğini düşünüyoruz yan ayar mekanizmasının yarattığı cüzi sorun kask altı bere yada şapka ile çözülüyor. 

#İNCELEME# Giro Savant Yol Bisikleti Kaskı” için 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s